اخبار پزشکی

مرکز آموزشی درمانی شفا - کرمان( رونوشت نامه به نظام پزشکی)

مرکز آموزشی درمانی شفا

 

ریاست محترم سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران

 

 

جناب آقای دکتر علی رضا زالی

 

احتراماً طرح و تدوین کتاب ارزش نسبی سلامت پس از چند دهه بشارت تدوین و ابلاغ, سرانجام به همت و پشتکار قابل تقدیرگروهی از همکاران علاقمند به اصلاح امورات جامعه پزشکی از تاریخ 15/8/93 عملیاتی و ابلاغ گردید اگرچه از کمبود و کاستی هایی عاری نیست ولی انتظار چند دهه ای جامعه پزشکی را بطور نسبی برآورده کرده است. پیرو اعلام آمادگی دریافت نظرات و انتقادات گروه های پزشکی و قول اصلاح درخواست های علمی منطقی و عملیاتی گروه ها در مورخ 9/9/93 با شرکت اکثر فعالان ENT در بخش دولتی و خصوصی جلسه ای در دفتر گروه گوش و حلق و بینی برگزار گردیدو پس از بحث و بررسی مفاد کتاب, درخواست ها و نظرات اصلاحی گروه به ترتیب ذسل احصاء و اعلام میگردد.

 

1-  امکان ارائه بخش قابل ملاحظه ای از خدمات گروه ENT بدون تحمیل هزینه های بیمارستانی و بیهوشی به بیمار در مطب ممکن و میسر است, خدماتی چون تامپون بینی, کوتر بینی, آندوسکوپی حنجره , جا اندازی استخوان بینی, معاینه میکروسکوپ و غیره در کتاب ارزش نسبی مشخص و تعیین نشده است.

2- ارزش نسبی بسیاری از خدمات از قبیل درمان آبسه پری تونسیلار  تزریق در گوش میانی اصلاً ذکرنشده است که مواردی از این قبیل بسیار است و بنظر میرسد بازبینی کتاب کالیفرنیا و تکمیل جدول خدمات می تواند به رفع این کمبود کمک کند.

3- باتوجه به سختی و زمان بری اعمال گوش و حلق و بینی نیاز به علم و تجربه دقت و ظرافت در محدوده کار جراحی ENT و احتمال عوارض عدیده به علت موقعیت خطیر آناتومی ناحیه و در مقایسه با سایر گروههای ارزش نسبی تعیین شده بسیار نازل و گروه درخواست افزایش 60 تا 70 درصدی کلیه تعرفه اعلام شده را دارد.

رونوشت                                                                                                          دکتر کرامت مظفری نیا

               مدیرگروه گوش و حلق و بینی

               دانشکده علوم پزشکی کرمان

زمان انتشار: (4 سال قبل)
تعداد بازدید: ۱
*