انتشارات و مجله

گرافت سه پایه در بازسازی ترمیمی نوک بینی

The Tripod Graft : Nasal tip cartilage reconstruction

During revision rhinoplasty

گرافت سه پایه در بازسازی ترمیمی نوک بینی

 

JAMA Facial plastic surg. 2014 March ; 16 (2) 93 – 151 – DOI 1501001 / Jama facial 2013.2348

Pedrozaf, Pedroza L.F, Achiques MT, Flipe E – Clinica La Font-Bogota Colombia

 خلاصه:

اهمیت: جراحی مجدد ( ریویژن) نوک بینی هنوز یکی از بحث برانگیزترین روشهای جراحی برای جراحان صورت باقی مانده است.

ابژکتیو: توصیف یافته های قبل و بعد از عمل در نوک بینی که به جنبه های فانکشنال و زیبائی آن متعاقب استفاده از تکنیک سه پایه در طراحی ریویژن نوک بینی می پردازد.

طراحی, چیدمان و مداخله گرها: یک مطالعه توصیفی گذشته نگر در بیمارانی که در بین سالهای 2007 تا 2012 در یک کلینیک در بوگوتا در کلمبیا مورد جراحی ریویژن راینوپلاستی قرار گرفته اند صورت گرفت. یک تشخیص دفورمیتی تیپ بینی بر اساس یافته های فتوگرافیک و مقایسه آن با عکس های پس از عمل بیمارانی که نیازمند به ترمیم با تری پود تکنیک بودند روی بیماران گذاشته شد. فتوگرافی های قبل و بعد از ریویژن راینوپلاستی در ماه های اول, دوم, سوم, ششم, نهم و دوازدهم پس از عمل مقایسه گردیدند.

برآیندهای کلی و نتایج Main Outcomes & Measures:

پروجکشن بینی تیپ روتیشن, ری تراکشن کولوملا و آلار, پینچ آلار.

عدم وجود تیپ دفینیشن Tip definition  و عدم تقارن نوک بینی.

 

 

نتایج:

64 مورد از 69 موردبیمارانی که تحت عمل جراحی ریویژن راینوپلاستی با استفاده از تکنیک اصلاح سه پایه قرار گرفتند در این مطالعه گنجانده شدند.تکنیک سه پایه تمام موارد پارامترهای زیبائی و فانکشنال را در برگرفت. ( All p & t = 0.001 ).

Definition تیپ بینی در 43 تا از 49 بیمار ( 88% ) بهبود  یافت. پس از جراحی 28 مورد از 40 بیماری (70%)  که قبل از عمل  Over یا Under پروجکت بودند پروجکشن نرمال داشتند. و همچنین چرخش نوک ( Rotation ) در 29 بیمار از 38 بیماری ( 70% ) که قبل از عمل Under rotation یا Over rotation داشتند اصلاح شد و ری تراکشن آلار در 18 مورد از 24 بیمار ( 70% ) اصلاح گردید. ناحیه آلار در 41 بیمار از 52 بیماری ( 79% ) که مشخصات آلار ری تراکشن یا آلار پینچ قبل از عمل داشتند اصلاح شد. همچنین کلاپس تنفسی در حین دم Inspinatory Collapse در 49 نفر از 50 نفر ( 98% ) اصلاح گردید.

نتایج نهایی و ارتباط Conclusion & Relevance:

استفاده از تکنیک سه پایه یک روش جراحی آلترناتیو در بازسازی نوک بینی در جراحی ریویژن محسوب       می شود. این روش اجازه می دهد که چهارچوب غضروفی تخریب شده در جراحی اولیه مورد بازسازی قرار گرفته و ظاهر اوریژینال نوک بینی را به آن برگردانده و نتایج با ثباتی به ارمغان آورد.

4 = Level of Evidance

PMD (244 58140) Pub med on process

 

 

 

زمان انتشار: (4 سال قبل)
تعداد بازدید: ۱