گزارشات

ارزیابی سمینار تازه های جراحی پلاستیک و بینی 5 الی 7 آذر

 

 

سمینار تازه های جراحی پلاستیک صورت و بینی که به همت بخش جراحی پلاستیک صورت دانشگاه تهران بااهتمام آقای دکتر امیرآروین سازگار و آقای دکتر بابک ساعدی بمدت 3 روز از تاریخ 5 الی 7 آذرماه در سالن غرضی بیمارستان میلاد تهران برگزار گردید دارای تفاوتهای عمده ای با سایر کنفرانس های گذشته مشابه بود که با توجه به موفق برگزار شدن آن این تفاوت ها می باید مورد ارزیابی قرار گیرد. این تفاوت های عمده عبارت بودند از:

1- این کنفرانس هیچ گونه سخنران و مهمان خارجی نداشت و عمدتاً از همکاران داخلی در رشته های گوش,گلو,بینی, جراحی پلاستیک, جراحی فک و صورت و متخصصین پوست استفاده شده بود.

2- اکثر سخنرانان برخلاف گذشته بیشتر به انتقال تجربه ها و تکنیک های بکار رفته خود پرداختند در حالیکه طبق یک سنت غلط در گذشته فقط اسلایدهای قبل و بعد از عمل بیماران نشان داده میشد, در مواردی مطالب ارائه شده بیشتر نمایشی بود تا آموزشی.

3- همه برنامه ها فقط در یک سالن اصلی و بطور متمرکز برگزار گردید که کمک شایانی در پیشگیری از سردرگمی شرکت کنندگان در انتخاب سالن و سخنرانی بود.

4- اضافه شدن یک بخش جدید تحت عنوان "تجارب فردی" که حاکی از سیر تکامل تجربه های عملی همکاران بود قطعاً برای متخصصین جوان حاوی نکات آموزشی خوبی بود .

ضمن آرزوی توفیق برای برگزارکنندگان سمینار, امیدواریم در سالهای بعد شاهد برگزاری مجدد آن باشیم.

 

انجمن علمی راینولوژی ایران

آذرماه1393

زمان انتشار: (5 سال قبل)
تعداد بازدید: ۱